Kategorie      
Novinky
 Indiana Jones sada 6 ks
1 543,97 Kč (61,17 EUR)
 Lebka  1 Oz
3 070,84 Kč (121,67 EUR)

Spolupracujeme

 ČNB         

 ČNB je ústřední (centrální) bankou České republiky, orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem a orgánem příslušným k řešení krize na finančním trhu. ČNB dbá o plynulý a hospodárný peněžní oběh.  ČNB spravuje zásoby bankovek a mincí, stahuje z oběhu a ničí opotřebované bankovky a mince a vyměňuje poškozené peníze za nové. Zajišťuje uměleckou a technickou přípravu platidel, jejich výrobu a dodávky.


Puncovní úřad


Puncovnictví (z německého Punziereung) je odvětvím státní, městské nebo původně cechovní kontroly jakosti drahých kovů a výrobků z nich vyrobených. Puncování se provádí ražením speciální razničkou zvanou punca, na které je ve štítku určitého tvaru vyobrazen piktogram, obvykle doplněný písmenem a číslem a provádí jej Puncovní úřad.Argor Hereaus   


Skupina Heraeus se sídlem v Hanau v Německu je německá rodinná firma založená v roce 1851. Společnost Argor-Heraeus je součástí globální obchodní jednotky Heraeus Precious Metals (HPM), patřící k německé technologické skupině Heraeus, největší světové společnosti v oboru drahých kovů.  Již více než 65 let poskytuje klientům komplexní a individuální řešení pro rafinování zlata, stříbra, platiny a palladia, výrobu výrobků pro hodinářství a luxusní šperky a pro fyzické obchodování drahých kovů.

 


PAMP


PAMP SA (Produits Artistiques Métaux Précieux) je švýcarská společnost založena ve švýcarském Ticinu v roce 1977 zabývající se zpracováním drahých kovů. Je lídrem na trzích USA, Blízkého východu a Indie a ovládá více než jednu polovinu celosvětového trhu se zlatými slitky s hmotností pod 50 gramů. Název v překladu znamená Umělecké produkty z drahých kovů. PAMP S.A. vyrábí investiční produkty ražením, a může tak zaručit větší bezpečnost před padělateli i vyšší estetickou hodnotu. Kromě toho spolupracuje na výrobě luxusních hodinek, šperků či razí medaile s Fortunou. Poskytuje služby bankám, ale i soukromým a státním mincovnám po celém světě.

 


Rakouská Mincovna


Rakouská mincovna je jedinou oficiální rakouskou státní institucí tohoto druhu v zemi. V současnosti mincovna razí pro rakouskou centrální banku. Jako jediná v průběhu své historie razila rakouský šilink a od roku 2002 produkuje měnu Evropské unie. Kromě oběžných mincí razí pamětní mince a produkuje investiční slitky. Wiener Philharmoniker je světově uznávanou investiční mincí a jedničkou na evropském trhu, aktuálně investoři a sběratelé mají ve svých sbírkách její varianty ve zlatě, stříbře i platině.

 


The Perth Mint     

Mincovna The Perth Mint byla založena v roce 1899 jako pobočka Britské královské mincovny.  V současné době mincovna produkuje investiční mince, investiční zlaté cihly, pamětní a numismatické mince. Mincovna má výbornou pověst díky vynikající kvalitě své produkce a je významným dodavatelem polotovarů z drahých kovů pro jiné mincovny včetně některých dalších známých mincoven světa. Zhlédnutí mincovny v Perthu se stalo neodmyslitelnou součástí každé návštěvy západní Austrálie. Nabízí jedinečnou řadu atrakcí a její výstavní a prodejní prostory přitahují každoročně statisíce domácích i zahraničních turistů.

 

Royal Mint

Královská Britská Mincovna je státní mincovna, která vyrábí mince pro Spojené království a je dceřinou společností Pokladnice jejího veličenstva. Má exkluzivní smlouvu na dodávku všech mincí pro Spojené království. The Royal mint byla založena před 1100 lety a byla historicky součástí skupiny mincoven, které vyráběly mince pro Anglické království, Velkou Británii, a nakonec pro většinu britského impéria. Původní Londýnská mincovna byla založena v 886 AD v Toweru. Po 800 letech byla přesunuta do Royal Mint Court a od roku 1960 operuje ve Velšském městě Llantrisant.

 

U.S Mint


Dne 2. dubna 1792 přijal Kongres zákon o ražení mincí a založil první národní mincovnu ve Spojených státech. Kongres si pro vybudování první Mincovny vybral Philadelphii, která byla tehdy hlavním městem. Dnes je Mincovna jediným legálním výrobcem pamětních mincí a je zodpovědná za výrobu oběžných mincí. Mincovna se věnuje také ražbě mincí v kvalitě proof, neoběžných a pamětních mincí, zlatých medailí, stříbrných a zlatých bullionů. Provoz mincovny je finančně vyrovnaný, bez zátěže na daňové poplatníky.

 Copyright 2016 - 2024 © efise.cz