Kategorie      
Novinky
 Lebka  1 Oz
2 981,39 Kč (118,12 EUR)
 Indiana Jones sada 6 ks
1 499,- Kč (59,39 EUR)

Proč investovat do mincí?

Úvod Proč investovat do mincí?

Jak investovat?

 


Využít investiční příležitost v podobě nákupu drahých kovů je sázkou na jistotu. Pokud chcete investovat do zlata, pak se fyzicky tento žlutý kov nejčastěji prodává a kupuje v podobě mincí, medailí nebo cihel. U zlatých mincí je velký předpoklad, že jejich hodnota časem ještě vzroste. Proto je tento způsob zhodnocení úspor bezpečný, a to jak pro drobné střadatele, tak je i vhodnou pojistkou pro větší investory, kteří si chtějí pojistit milionové hodnoty.

 

Základem úspěchu při investování je vhodně diverzifikované portfolio a jeho pravidelná rebalance, která zvyšuje v dlouhodobém horizontu výnos až o 60 %. Kromě tradičních tříd investic, jako jsou akcie, dluhopisy, komodity, měny, apod., existují také alternativní investiční příležitosti, které v mnoha případech svým výnosem překonávají standardní investiční nástroje.


Investovat do netradičních instrumentů, jako jsou mince, bývá navíc často zábavnější, než nákup/prodej akcií či dluhopisů. V takovém případě se investice do mincí stává opravdovým koníčkem, který je zdrojem potěšení a příjmů současně.


Pokud se podíváme na údaje z Bloomberg Markets, pak můžeme identifikovat 5 alternativních investičních příležitostí, které slušně vydělávají, často poráží burzovní indexy a navíc umožňují vyšší diverzifikaci v rámci portfolia. Naše společnost nabízí investovat nejen do malířského umění či drahých kamenů, ale především do stříbrných mincí - ať už jsou to mince investiční nebo sběratelské.


Investovat do stříbrných mincí se rozhodně vyplatí. Investice do stříbrných mincí vynesla za poslední tři roky v průměru 13,2% zisk, za první kvartál letošního roku to pak bylo velmi slušných 10,1 %. Britské mince, emitované mezi roky 1559 až 1579, vydělaly svému majiteli za poslední tři roky průměrně 26 %, v 1. Q. 2014 to bylo dokonce 27,3 %.


Pokud zvážíme, jaké je zhodnocení v bankách (pohybuje se od 0,2 - 2,1 %), pak se výše uvedené investování, a to nejen do stříbrných mincí, jeví jako skutečná investiční příležitost.


Investování do mincí má tu další výhodu, že je v podstatě dostupné všem. Drobní investoři mohou nakupovat nejrůznější zlaté a stříbrné mince, medaile či zlaté slitky. Koupíte minci za pár stokorun, a můžete se dočkat nevídaného zisku. I v Česku totiž padají rekordy – kupříkladu vloni, když se v listopadu prodal zlatý desetidukát z roku 1613, o hmotnosti 31,1 g zlata, za 2 700 000 Kč (dva miliony sedm set tisíc korun)! Anebo příklad ze světa – hodnota mince DoubleEagle z roku 1933 měla hodnotu 200 milionů korun.

 

Od roku 2009 se výrazně zvýšil zájem lidí o investování do stříbrných mincí.

 

Při nákupu historických stříbrných mincí, musí investor počítat s tím, že již neplatí pouze za obsah drahého kovu, ale také za uměleckou a sběratelskou hodnotu. Tím si pořizuje originalitu a jedinečnost a z investorského pohledu i možné vyšší zhodnocení mincí. Vklad finančních prostředků do mincí je dlouhodobou investicí, a to by si měl každý investor uvědomit.
Mezi doporučované netradiční investice patří také diamanty. Broušené diamanty jsou vhodným prostředkem pro uložení peněz především z dlouhodobého hlediska. Obrovskou výhodou diamantů je jejich vysoká mobilita a prodejnost na celém světě. Hodnota diamantů za posledních 10 let vzrostla o 122 procent, což je nejvíce ze tří sledovaných investic. Cena diamantů roste dlouhodobě.
Porovnáme-li vývoj cen nemovitostí, akcií, diamantů a mincí, zjistíme, že poslední ekonomickou krizí prošly nejlépe diamanty a mince. Jejich hodnota nepropadla jako u akcií, ale mírně rostla a po krizi nabrala strmý růst.

 

 

PŘEHLED DLOUHODOBÉHO ZHODNOCENÍ NEJEN MINCÍ

 
http://fm.cnbc.com/applications/cnbc.com/resources/files/2015/03/04/knight-frank-luxury-investment-index-2.jpg
 
 
 
 
 PŘÍKLAD ZHODNOCENÍ

Cena mince s vyobrazením papírny ve Velkých Losinách v kvalitě proof


Další série mincí se opět začala prodávat v poměrně nízkých nákladech (v roce 2006 Velké Losiny 3000 proof, 2 000 běžná kvalita), ale ČNB využila zájmu investorů (zejména v letech 2007 a 2008 byl růst zájmu a cen enormní) a začala náklady mincí, zejména v kvalitě proof, poměrně razantně zvedat.
Maxima bylo dosaženo v roce 2008, a to v počtu 10 900 proof, poslední mince v roce 2010 pak byly vydány v kvalitě proof v nákladu 9 200 a 3 800 v běžné kvalitě. Společně s tím rostla také emisní cena mince, kterou začala ČNB určovat podle ceny zlata, takže první mince stála v proof kvalitě 4 900 Kč a v běžné kvalitě 4 400 Kč, ale poslední již stála 7869 Kč, resp. 7421 Kč.


Největšího zhodnocení dosáhly dvě mince - cena mince s vyobrazením papírny ve Velkých Losinách se v roce 2007 vyšplhala na 82 600 korun a mince s vyobrazením Klementina v Praze pak na 40 000 korun (ještě dnes se prodávají za 63 000 Kč, resp. 24 000 Kč). Ostatní mince již tak velké zhodnocení nezaznamenaly. Na aukci se dají mince pořídit jak v proof kvalitě, tak v běžné kvalitě za 8 000 až 9 000 korun.

 

PROČ INVESTOVAT DO MINCÍ S NÁMI?

 

Tak jako u klasických investic jsou i alternativní investice do mincí bez odborných znalostí velmi rizikové. S ohledem na jejich specifičnost je mnohdy nezbytné svěřit finance do rukou profesionálů, kteří se na danou oblast zaměřují.

 

U nás je obchodníků se zlatem asi 200, nicméně seriózních je asi jen deset. Vy, jako zákazníci, jste trochu v nevýhodě. Obchody s investičním zlatem, včetně stříbrných mincí či diamantů, probíhají totiž tak, že Vy nejdříve pošlete obchodníkovi peníze a pak čekáte, až vám zlato pošle. A obchodníků, kde nemusíte mít strach, že vám dorazí nekvalitní zboží, je zhruba desítka. Nechci je jmenovat, abych na někoho nezapomněl a nepoškodil ho, ale existuje jednoduchý návod na to, jak si firmu můžete prověřit. Na webových stránkách se podívejte na výpis dané společnosti a tam si zjistíte, jak firma vypadá - zda ji má obchodník např. vedenou na cizince, se základním jměním 200 000 Kč, anebo zda má podložené vysoké základní jmění – to pak dává určitou jistotu, že by se mu podvod nevyplatil.

 

Dalším znakem serióznosti a bezpečnosti je možnost osobního převzetí – sejdete se, mince si prohlédnete a na obchodníka si uděláte svůj osobní názor. Také je lepší vybírat raději mezi společnostmi, než v okruhu fyzických osob. Jak jsem již uvedl, můžete si právnické osoby proklepnout v rejstříku. Tam zjistíte, jak dlouho podnikají, jaký předmět podnikání mají a co se za ním skrývá.


Mince jsou – bez ohledu na emocionální rozpoložení a estetický zážitek, které ve vás pohled na ně vyvolá – vhodným investičním artiklem.Nebojte se tedy do mincí investovat, protože vám může být odměnou nejen zvyšování hodnoty vašeho pokladu, ale také lesk, jenž se vám při pohledu na něj bude odrážet v očích.

 

Zatímco před pěti lety šlo téměř výhradně o zálibu sběratelů, v současnosti přibývá investorů, kteří o mincích vědí málo a spoléhají se na služby odborníků.

 

Hodnota vzácných mincí, bankovek a řádů stále roste. Tržní cena nepoškozených exemplářů se ročně zvyšuje v průměru až o deset procent. Například Číslovaný dukát s rytinou Svatého Václava se prodával v letech 2005 za cenu kolem 110 tisíc korun. Nedávno se stejný exemplář mince prodal v zahraniční aukci za 400 tisíc korun.


Tržní hodnotu mince určuje dále její vzácnost. I když si mnoho lidí myslí, že mince je tím vzácnější, čím je starší, pak vězte, že opak je pravdou. Například starověká římská mince, vyražená před více než dvěma tisíci lety, může mít hodnotu okolo 1200 korun, za minci Chrám Svatého Víta z roku 1994 ve špičkové kvalitě dostane majitel i 23 tisíc korun. O ceně totiž rozhoduje, kolik kusů mincí se vyrobilo. Čím více mincí je v oběhu, tím menší je jejich hodnota. Tržní cenu určuje také popularita dotyčné mince, řádu či bankovky. Ta se neodvíjí od počtu vyrobených kusů, ale podle momentálních přání a tužeb světových sběratelů.


Každý náš zákazník si může mince osobně převzít a zaplatit za ně hotově. Nabízíme i bezpečné uložení v našich bezpečnostních schránkách.


Naše společnost má vyšší základní jmění kryté majetkem; zákazník tedy nemusí mít obavy, že bychom druhý den již nebyli k zastižení a zmizeli beze stopy. Nabízíme zákazníkovi produkty, jimž sami plně důvěřujeme a snažíme se své znalosti i nabídky konzultovat s předními odborníky.


Spolupracujeme se znalci v oboru. Jsme připraveni vykoupit Vaše mince, přijmout je do komisního prodeje a nabídnout dalším zájemcům. Neprodáváme pouze v ČR, ale po celé EU, Americe, Asii.

 

Potřebujete ocenit minci nebo chcete připravit investiční nabídku? Vše je možné. Garantujeme individuální přístup ke každému klientovi. Prodej mincí pro nás totiž není jen obchodní artikl – je to zároveň vášeň a radost.

 

Mince, které nabízíme, jsou nejen krásné, ale mají i potenciál zhodnotit Vaše vložené finanční prostředky.

 
 
 
                                              
 
AKTUALNÍ POHYB KURZU


 
 
 
   Zlato - graf ceny Stříbro - graf ceny Palladium - graf ceny    Platina - graf ceny 
 
Copyright 2016 - 2024 © efise.cz